اثرات ورزش بر پوست بدن

تمرینات بدنی و ورزش موجب ازدیاد فعالیت پوست بدن بخصوص غدد عرق و مویرگهای خونی آن میشود . بیشتر گرمای بدن که بر اثر انقباضات عضلانی تولید میشود . باید به وسیله پوست بدن از راه تشعشع و تبخیر دفع شود . تمرینات ورزشی و بدنی خون بیشتری به غدد عرق پوست بدن می رساند ، در نتیجه عرق بیشتر تولید میشود . تبخیر عرق موجود در پوست بدن باعث میشود که بدن انسان سریعتر خنک شود . با توجه به نکات فوق چون عمل تعریق در تمرینات بدنی و ورزشی بهتر و بیشتر انجام میگیرد باید بهداشت پوست توسط ورزشکاران رعایت شود . بنابراین بعد از تمرینات ورزشی و بدنی حتی الامکان برای پاکیزه نگهداشتن پوست بدن از صابون استفاده نمود تا آلودگی ها ، چربی ها و سموم روی پوست که بر اثر تمرینات ورزشی تولید شده اند از بین بروند . بنابراین بعد از تمرینات ورزشی استحمام لازم و ضروری است .

اثرات ورزش نکردن روی پوست و شکل صورت!

 

ورزش نکردن تاثیر زیادی روی ظاهر انسان‌ها دارد و باعث سرعت گرفتن روند پیر شدن در صورت انسان‌ها می‌شود.
دانشمندان تصاویری را منتشر کرده‌اند که تاثیر ورزش نکردن را روی صورت انسان‌ها نشان می‌دهد.


این محققان تصاویری از انسان‌ها را منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهد در صورتی که آن‌ها حداقل 5 بار در هفته به مدت 30 دقیقه ورزش نکنند، ظرف مدت 5، 10 و 20 سال آینده چه ظاهری خواهند داشت.


آن‌ها هم‌چنین تصاویری را ارائه کردند که نشان می‌داد افرادی که به مقدار توصیه شده ورزش می‌کردند ظرف 5، 10 و 20 سال آینده چه تغییرات مثبتی در ظاهر آن‌ها صورت می‌گیرد.


محققان در دانشگاه سنت آندرو هم‌چنین میزان اضافه وزنی را که افراد با گذشت زمان و در اثر ورزش نکردن پیدا می‌کردند حساب کردند تا دقیق‌تر بتوانند ظاهر هر فرد را شبیه سازی کنند. این تحقیقات با هدف تشویق کردن مردم اسکاتلند به ورزش کردن انجام شده است.


راس وایت هد در این باره گفت: هدف این تحقیقات پررنگ کردن نقش زندگی فعال و پر تحرک در داشتن سلامت و هم‌چنین ظاهر زیباتر است.


ما با در نظر گرفتن فاکتورهایی مانند قد و وزن داوطلبان، و این که آیا آن‌ها ورزش می‌کنند یا نمی‌کنند سعی کردیم شکل ظاهری افراد را در سال‌های آینده تخمین بزنیم.


برای انجام این کار ، محققان سعی کردند از نرم‌افزارهای کامپیوتری استفاده کنند. استفاده از این برنامه کامپیوتری نشان داد افرادی که تحرک بدنی ندارند بعد از چند سال پوست افتاده‌ای پیدا می‌کنند وزیباییپوست آن‌ها شدیدا کاهش پیدا می‌کند. هم‌چنین چین و چروک‌های زیاد و انباشته شدن چربی در اطراف چشم و گردن و دیگر قسمت‌های صورت می‌تواند تاثیر منفی زیادی روی ظاهر انسان داشته باشد.


یکی از علاقه مندان به ورزش بعد از دیدن این تصاویر گفت: من زمانی که این تحقیق را دیدم واقعا شوکه شدم. اگر همه می‌دانستند در صورت ورزش نکردن ممکن است در 20 سال آینده چه ظاهری پیدا کنند شاید تعداد بیش‌تری نسبت به تحرک بدنی بیش‌تر علاقه مند می‌شدند.


http://jadid.parsfa.com 

 

نکته مهم : ورزش کردن اصلا سخت نیست فقط شروع کنید بعد خودتون بهش عادت می کنین و دیگه نمی تونین ازش دل بکنین ولی سعی نکنین به خودتون فشار بیارین چون تاثیر عکس داره ، ورزش رو تا زمانی ادامه بدین که دلتون می خواد و بهتون فشار زیادی وارد نشه چون ممکنه دل زده بشین

تا اینکه بالاخره بشین مثل من که معتاد ورزشم!!!عاشق روزایی هستم که بیشتر ورزش کرده باشم خصوصا تو بوستان نرگس!

 

/ 5 نظر / 145 بازدید
باجنبه ها

باجنبه ها! با سلام خدمت دوست عزيزم، شما براي ثبت نام و حضور در جمع صميمي باجنبه ها دعوت شديد، لطفا با حضور خود ما را خوشحال نموده و مارا از وجود خود بهره مند فرماييد. انجمن باجنبه ها،مکاني براي تفريح و سرگرمي + فرهنگ و علم آموزي براي بازديد: www.forum.bajanbeha.ir براي ثبت نام: http://forum.bajanbeha.ir/register.php

باجنبه ها

باجنبه ها! با سلام خدمت دوست عزيزم، شما براي ثبت نام و حضور در جمع صميمي باجنبه ها دعوت شديد، لطفا با حضور خود ما را خوشحال نموده و مارا از وجود خود بهره مند فرماييد. انجمن باجنبه ها،مکاني براي تفريح و سرگرمي + فرهنگ و علم آموزي براي بازديد: www.forum.bajanbeha.ir براي ثبت نام: http://forum.bajanbeha.ir/register.php

بنده خدا

سلام ورزش خیلی بر روی صورت تاثیر گذار است اما ای کاش اثرات منفی ورزش حرفه ای به خصوص دوچرخه سواری هم در این تحقیق ذکر میشد. ورزشی مانند دوچرخه سواری آن هم در گرمای ایران و در مسافت های بالا و در زیر نور خورشید,صورت را به طرز وحشتناکی از بین میبرد.

رضا

[گل][گل]

نفيسه

با سلام خانم اللهياري عزيز خواستم از زحماتي كه براي اين وبلاگ كشيديد تشكري كرده باشم خداوند به شما عزت و سلامتي بده ممنونتونم [قلب]