آن روز که همه به دنبال چشم زیبا هستند، تو به دنبال نگاه زیبا باش!

 

اگر دروغ رنگ داشت ؛ هر روز شاید ؛ ده ها رنگین کمان در دهان ما نطفه می بست و بیرنگی کمیاب ترین چیزها بود!

اگر غرور نبود ؛ چشمهایمان به جای لبهایمان سخن نمیگفتند ؛ و ما کلام محبت را در میان نگاههای گهگاهمان جستجو نمیکردیم!

اگر گناه وزن داشت ؛ هیچ کس را توان ان نبود که قدمی بردارد ؛ تو از کوله بار سنگین خویش ناله میکردی ...و من شاید ؛ کمر شکسته ترین بودم!

اگر شکستن قلب و غرور صدا داشت؛عاشقان سکوت شب را ویران میکردند!

اگر عشق نبود ؛ به کدامین بهانه میگریستیم و میخندیدیم؟ کدام لحظه ی نایاب را اندیشه میکردیم؟ و چگونه عبور روزهای تلخ را تاب میاوردیم؟ اری بی گمان پیش از اینها مرده بودیم .... اگر عشق نبود!

اگر کینه نبود؛قلبها تمامی حجم خود را در اختیار عشق میگذاشتند!

اگر خداوند ؛ یک روز ارزوی انسان را براورده میکرد من بی گمان دوباره دیدن تو را ارزو میکردم و تو نیز هرگز ندیدن مرا انگاه نمیدانم براستی خداوند کدامیک را می پذیرفت!

به سه چیز تکیه نکن،غرور،دروغ وعشق.ادم با غرور می تازد،با دروغ می بازد و با عشق می میرد!

وقتی کبوتری شروع به معاشرت با کلاغ می کند پرهایش سفید می ماند،ولی قلبش سیاه میشود.دوست داشتن کسی که لایق دوست داشتن نیست اسراف محبت است!

/ 17 نظر / 123 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رضا یاراحمدی

سلام بر شما مشکلی نیست. در این ماه عزیز خصوصا موقع افطار ما را از دعای خیر خودتان فراموش نکنید. اگر سوال یا شبهه دینی داشته باشید در خدمتم. موفق و موید باشیبد.

وحید

زندگی خوردن و خوابیدن نیست،اضطراب و هوس و دیدن و نادیدن نیست، زندگی چون گل سرخی است پر از خار و پر از برگ و پر از عطر لطیف، یادمان باشد اگر گل چیدیم عطر و برگ و گل و خار همه همسایه دیوار به دیوار همند. جملات زیبایی بود ممنون

شکوه ورزش

سلام جملات زیبا بودند اما فکر میکنم قضیه عشق با آن دوتای دیگر غرور و دروغ خیلی متفاوت باشه

احسان

اگر عشق نبود ... اگر غرور نبود ... اگر کینه نبود ... اگر ... کاش می دانستی ... کاش می فهمیدی ... کاش ...

جاپی

لبختد بزن بدون انتظار پاسخی از دنیا... و بدان روزی دنیا آنقدر شرمنده خواهد شد که به جای پاسخ به لبخندهایت با تمام سازهایت خواهد رقصید

رضا یاراحمدی

قال الصادق علیه السلام للصائم فرحتان فرحة عند افطاره و فرحة عند لقاء ربه امام صادق علیه السلام فرمود: براى روزه دار دو سرور و خوشحالى است: ۱ – هنگام افطار ۲ – هنگام لقاء پروردگار (وقت مردن و در قیامت) وسائل الشیعه، ج ۷ ص ۲۹۰ و ۲۹۴ ح‏6 و ۲۶

تقویم بی بهار

من آموزگار نیستم تا به تو بیاموزم، ماهیان برای شنا کردن نیاز به آموزش ندارند و پرندگان برای پرواز... به تنهایی شنا کن، به تنهایی بال بگشا عشق کتابی ندارد... ------------------------------ سلام[گل] حق با شماست اگه واقعاً مطالبی که توی وبلاگم نوشتم صحت داشته باشه...!! راستی قذافی تنها کسی هست که در جریان جنگ تحمیلی، موشک در اختیار ایران قرار داد و تا همین اواخر برادر قذافی خطاب می شد..!

ن

چه اسرافی دارم می کنم من!!!!اسراف محبت!!!

عشق بالاتره یا دوست داشتن؟

ghasem

سلام دوست عزیز از وبلاگت دیدن کردم...واقعا لذت بردم... واقعا وب جالبی داری...من که خیلی حال کردم... به وبلاگ تازه تاسیس من هم سر بزن خوشحال میشم. در ضمن اگر مایل به تبادل لینک هستی برام کامنت بذار... منتظر حضور گرمت هستم موفق باشی یا حق