آداب و رسوم هلند

دعوت به یک ناهار رسمی:

وقتی شما به یک ناهار رسمی از طرف اداره دعوت شده اید انتظاری بیشتر از یک ساندویچ پنیر در اداره نداشته باشید. جلسه به طور حتم طولانی خواهد شد و احتمالا" ساندویچ ها در پشت میز کار خورده خواهند شد مشروبات الکلی نوشیده نخواهد شد فقط اگربرای ناهار به رستوران رفته باشید امکان سفارش مشروب وجود دارد.

دعوت به یک شام رسمی:

شام های رسمی همیشه در رستوران برگزار می شوند. کار محور اصلی صحبت ها است اما در مورد مسائل شخصی و یا حتی خصوصی هم ممکن است صحبت شود.

کادوهای کاری:

در هلند به طور معمول کادو در حین شام یا ناهار رسمی داده نمیشود اما در صورت گرفتن کادوآن را در همان لحظه باز می نمایند قیمت کادو نباید بیش از 50 یورو باشد وگرنه حالتی از رشوه دادن به خود می گیرد.

دعوت به قهوه:

اگر کسی شما را به طور رسمی یا دوستانه دعوت به نوشیدن قهوه کرد .در حقیقت شما به یک نوشیدنی دعوت     شده اید و شما می توانید هنگام نوشیدن درخواست چای یا نوشیدنی خنک نمایید.

مردمانی صادق و صریح :

هلندی ها مردمانی صادق و صریح هستند آنها بطور صریح و روشن مخالفت خود را نشان می دهند و از شما هم انتظار متقابل دارند.اگر شما در مقابل سوالی، بله جواب دادید آن به معنای بله هم تلقی خواهد شد. آنان با مفهوم تعارف آشنایی ندارند و این که نظر شما به علت تعارفات اولیه لحظه ای بعد عوض شود برای آنان حرکتی نامفهوم و عجیب جلوه خواهد کرد.

شکوه ، شکایت و مسخره کردن دیگران :

هلندی ها شکایت بسیار می کنند مخصوصا" در مورد وضعیت آب و هوا .همیشه یا خیلی گرم است یا خیلی سرد . خیلی مواقع در محاورات  روزمره خواه در محافل رسمی و خواه غیر رسمی  سر صحبت با هوا باز می شود. آنان از مسخره کردن یکدیگر لذت می برند و این بیشتر به قصد شوخی است و به نظرشان جالب است که دیگران هم با آنان همراهی  نمایند. البته باید مواظب بود که شوخی ها از حد خارج نشوند.

 سیمرغ

 

/ 1 نظر / 108 بازدید
مهدی

سلام چرا همش گیر دادی به هلند؟خوشسحال میشم سر بزنی اگه ایل باشی تبادل لینک کنیم[گل]